O mnie

 

Cześć, nazywam się Łukasz Formella

Jako urodzony Petrolhead z samochodami miałem do czynienia od zawsze. Pierwsze jazdy w podstawówce odbywały się w naszym rodzinnym Fiacie 125p gdzieś na polnych drogach. Prawo jazdy zdawałem również na na takim modelu, wiec już dość dawno 🙂  Byłem przez długi okres Hondziarzem i należałem do klubu Hondy – hpl.org. Jeździliśmy na zloty organizowane w całej Polsce. Potem udzielałem się w klubie Honda Trójmiasto. Odwiedzałem też każde zawody na 1/4 mili organizowane w latach 2000 w Polsce. Chętnie śledziłem i trochę pisałem na niemieckich forach motoryzacyjnych jak Motor-Talk.de, Hondapower.de czy Hondaboard.de Jeździłem też na spoty organizowane przez te strony. Bywałem swoim Civiciem ED2 w Berlinie a później EP3 w Duisburgu czy Emden na północy Niemiec. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 67831_711787212199239_783064028_n.jpg

Pewnego razu, będąc w Niemczech na takim właśnie zlocie miłośników Hondy w Kevelaer przy granicy z Holandią, w drodze powrotnej ze zlotu przypadkowo znalazłem się na torze Nurburgring. Moja pierwsza wizyta w tym miejscu w 2005 roku spowodowała, że to co zobaczyłem i przeżyłem podczas pierwszego przejazdu, sprawiło że od razu zafascynowałem się tym miejscem. Można powiedzieć że Zielone Piekło pochłonęło mnie bez reszty, po prostu je pokochałem. Trwa to do dnia dzisiejszego więc już 17 lat.

Rok po moim debiucie na tym torze czyli w 2006 roku kupiłem domenę nurburgring.pl 🙂  Zacząłem też co roku wyjeżdżać do Niemiec na tor swoją Hondą Type R. Modyfikowałem ją z roku na rok właśnie pod ten tor. Poznawałem tamtejszych ludzi, firmy i całą okolicę.

W pewnym momencie postanowiłem podzielić się moimi doświadczeniami z innymi na moim blogu Nurburgring.pl  W 2018 roku założyłem Bloga o Zielonym Piekle i Fanpage na faceebooku. Odzew był bardzo pozytywny, a coraz więcej osób prosiło mnie, bym pisał  i zamieszczał więcej informacji o tym kultowym miejscu dla Petroheadów.

Przez te ponad 4 lata udało mi się zgromadzić w jednym miejscu sporą rzeszę  osób z Polski i nie tylko mocno zafascynowanych tym miejscem podobnie jak ja. Niektórych nawet zaraziłem i to prze ze mnie pojechali tam po raz pierwszy w życiu 🙂

Udało mi się też napisać poradnik o ciekawych punktach widokowych wzdłuż 21 kilometrowego toru Nurburgring. W 2021 roku miała debiut moja książka i E-book „Zielone Piekło bez tajemnic” 


Zapraszam Cię serdecznie na mój Blog Nring.pl oraz profil Facebookowy  Nring.pl  

Zapraszam też do śledzenia konta na Instagramie – @nring.pl gdzie codziennie zamieszczam różne zdjęcia, wydarzenia i filmy z Zielonego Piekła.