Jak kupić ONLINE bilety na tor


Dziękuję bardzo moim Patronom za wsparcie:
  • Michał Matejkiewicz
  • René Florek
  • Piotr Tarnowski
  • Matek
  • Grzegorz Gabrysz
  • PEPE
  • Ksawery Matuła
  • Dawid Rejdych
  • Przemek Cichórz
WWW.PATRONITE.PL/NURBURGRINGPL

Oto przewodnik po stronie GreenHellDriving (GHD), na której kupisz ONLINE bilety na Touristenfahrten, czyli Jazdy Publiczne po torze Nurburging Nordschleife oraz Grand Prix.

Ta forma zakupu jest obecnie preferowana przez Nurburgring, gdyż jest najbezpieczniejsza (bezkontaktowa).

Cennik i zasady ogólne

Kupując bilety, doładowujesz po prostu swoje konto. Kwotę możesz przeznaczyć na wjazd na oba tory czyli Nordschleife oraz Grand Prix.

Jedno okrążenie toru Pólnocna Pętla (21km) to koszt w tygodniu (poniedziałek – czwartek) 25 € a w weekend (piątek – niedziela) 30 €. Sesja na torze Grand Prix (5km) kosztuje 30 € i trwa 15 minut.

Doładowując konto, otrzymujesz dodatkowe bonusy. Nazywają się one GHC czyli Green Hell Credits. 

Każde wydane 100 € i więcej daje Ci bonus.

Przy wpłacie odpowiednio:

100-199 € – 10%

200-499 € – 15%

od 500 – 20%

Np: wpłacasz 210 € i otrzymujesz bonus 15% czyli 31,5 GHC. Czyli masz razem 241,5 € na koncie za które masz w weekend w sumie 8 rund (7 plus 1 runda gratis – 7×30=210 € plus 1 runda za 30 € gratis). Czyli jedna runda kosztuje Cię w weekend 26,25 €.

Przy wpłacie 500 €, w tygodniu będziesz mógł zrobić aż 24 rundy czyli 4 rundy gratis. Koszt 1 okrążenia wyniesie Cię 21 € zamiast 25 €.

W weekend również będziesz miał zamiast 16 rund aż 20 (4 gratis) Jedna runda weekendowa kosztuje Cię wtedy 25 €.

Co ważne, wpłacone pieniądze zostają na koncie i możesz je wykorzystać teraz, za rok lub dwa. Nie jest tak jak kiedyś, że kupione rundy na karcie, trzeba było wykorzystać w danym roku do 31 grudnia.

Poruszanie się po stronie GHD

Zaczynamy! Na komputerze lub na telefonie w przeglądarce wpisz adres www.greenhelldriving.nuerburgring.de

zdj.1

Otworzy się strona główna (zdj.1) na której znajdziesz filmy instruktażowe dotyczące zakupu biletów na jazdy turystyczne na torze Północna Pętla oraz film o zasadach panujących w czasie tych jazd.

W lewym górnym rogu mamy wybór języka : angielski lub niemiecki.

U góry po prawej stronie, w samym rogu kliknij zaloguj lub utwórz konto (zdj.2)

zdj.2

Wypełniamy poniższy formularz (zdj.3) i zakładamy swoje konto na platformie GHD.

zdj.3

Następnie logujemy się i otwiera nam się taki widok. To główna strona ze wszystkimi informacjami (zdj.4).

zdj.4

Po lewej stronie widzisz stan Twojego konta, ilość GHC. Poniżej menu nawigacyjne: kup (zasilanie konta), zamawianie vouchera, realizacja vouchera, kup kartę roczną, dodaj swoją kartę, Twój kod QR.

W pierwszym rzędzie na środku ekranu widać koszyk zakupów, ponownie stan konta, GHC. Jako ostatnie widać ilość rund jakie możesz przejechać z Twoich wpłaconych środków. Można wybrać między torem Nordschleife lub torem Grand Prix. Zobaczysz odpowiednio ile rund lub okrążeń będziesz mógł przejechać danym torem.

Poniżej mamy opis warunków atmosferycznych, aktualną ilość samochodów na torze, informacje z toru i widok z kamer przy torze.

Przydatną funkcją na stronie jest też kalendarz (zdj.5) Widać na zielono kiedy tor jest otwarty a po najechaniu na konkrety dzień widać godziny otwarcia toru.

Jeżeli chcemy zobaczyć godziny otwarcia toru GP musimy z rozwijanego menu z ceną i liczbą możliwych przejechanych okrążeń (zdj.4) wybrać Grand-Prix-Strecke – 15min. Stint GPS. Domyślnie ustawiona jest Północna Pętla: Nordschleife – Rundenticket.

zdj.5

Najbardziej interesuje nas zakup biletów czyli inaczej mówiąc, doładowanie naszego konta.

Klikamy w BUY i otwiera się zakładka CREDITS i domyślnie Lap Calculator. (zdj.6)

Mamy możliwość wyboru dowolnej ilości rund w tygodniu i w weekend. Sami ustalamy, ile rund chcemy kupić. Wyświetli się nam kwota do zapłaty i bonusowe GHC.

zdj.6

Klikając Amount Calulator (zdj.7) mamy do wyboru gotowe kwoty w euro wraz z GHC. Widzimy też ile mam za daną kwotę rund (w tygodniu i w weekend) Poniżej możemy sami wpisać dowolną kwotę którą chcemy wpłacic np: 333 €. Zobaczymy wtedy ile otrzymamy GHC i ile rund.

zdj.7

Po kliknięciu w Fill up (zdj.8) mamy bez zbędnego szukania i wybierania możliwość na szybko kupienia jednej rundy za 25 € (poniedziałek – czwartek) lub jednej rundy za 30 € w weekend (piątek-niedziela)

Jeżeli ktoś przyjeżdża na jedną rundę i więcej nie będzie jeździł ta zakładka jest najwygodniejsza do kupienia rundy.

zdj.8

W zakładce VOUCHERS (zdj.9) kupujemy „karty podarunkowe” dla kogoś (zielone karty Green Hell Cards)

zdj.9

Domyślnie mamy trzy kwoty: 25, 50 i 100 €. Poniżej możemy kupić voucher o dowolnej wartości.

Po kupnie otrzymamy nr vouchera i pin. Osoba która posiada taki voucher wpisuje z niego w menu po lewej stronie (Redeem voucher) wszystkie dane i jego konto zostanie zasilone kwotą z vouchera.

Ostatnia zakładka to SEASON CARDS (zdj.10) czyli karta roczna lub sezonowa.

zdj.10

Zakup tej karty opłaca się, jeżeli planujemy jeździć więcej niż 75 okrążeń w weekend lub 88 okrążeń w tygodniu. Karta jest przypisana do jednej osoby. Możemy na nią jeździć dowolną ilość rund. Karta traci ważność z końcem 2021 roku. Koszt rocznej karty to 2200 €.

Z lewego menu warto wspomnieć o QR Code. (zdj.11). Po założeniu konta, otrzymamy swój indywidualny kod QR, przyporządkowany do naszego konta.

zdj.11

Dzięki temu kodowi będzie można wjechać na tor. Kod skanujemy na bramkach a z naszego konta pobierana jest kwota 25 lub 30€.

Warto zrobić sobie zdjęcie własnego kodu lub zrzut ekranu z kodem w telefonie. To duże ułatwienie w czasie wjazdy na tor. Wystarczy w galerii odszukać kod i nie trzeba będzie za każdym razem odpalać przeglądarki, logować się na konto i szukać kodu. Kod QR jest aktywny przez 10 lat.

Druga przydatna rzecz z lewego menu to dodawanie karty (zdj.12).

zdj.12

Jeżeli posiadasz już Green Hell Card (zielona karta) to możesz dodać ją w tej zakładce i to nią otwierać szlaban na bramkach. Na tyle karty z boku jest zamieszczony mały numer. Składa się on z 10 cyfr. To właśnie ten numer tu wpisujesz.

Jeżeli masz już zasiloną wcześniej kartę, od razu zobaczysz te środki na Twoim koncie. Każda karta jest również aktywna jak kod QR przez 10 lat.

To najwygodniejsza forma płacenia na bramkach. Nie ma ryzyka że upadnie Ci telefon skanując kod. Jeżdżąc w rękawicach, taka karta jest dużo bardziej poręczna i wygodna.

Zostało do opisania górne menu. Tu pod swoim Imieniem i Nazwiskiem możesz rozwinąć menu:

My Profile (zdj.13) Widać Twój profil i wszystkie dane które oczywiście możesz edytować.

zdj.13

My Cards (zdj.14)

zdj.14

Tu widać dołączone do konta numery kart i numer kodu QR. Widać która karta jest aktywna. Lepiej jest mieć jedną kartę i nią cały czas operować. Jest wtedy porządek na koncie.

Z tego menu możesz dezaktywować kartę, jeżeli ją na przykład zgubisz a masz na niej dużo wpłaconych pieniędzy. Dezaktywacja polega na zamówieniu nowej karty. Najlepiej jednak udać się w przypadku zgubienia karty do Ticket Office a oni w systemie sami unieważnią kartę. Podaje się im imię, nazwisko i numer telefonu.

Ostatnia rzecz z tego menu to History (zdj.15)

zdj.15

Zobaczysz tu wszystkie transakcje na koncie oraz ilość okrążeń jaką przejechałeś.

Zakup finalizujemy płacąc albo kartą kredytową Visa, Mastercard, DCI, JCB (podając jej numer) albo przez serwis PayPal (zdj.16)

zdj.16

Podsumowanie

Zakup biletów przez Internet to wygoda, oszczędność czasu i bezpieczeństwo. Nie musisz stać w kolejce do Ticket Office, nie musisz szukać miejsca, żeby zaparkować gdzieś samochód, bo musisz podejść kupić bilet. Po prostu podjeżdżasz pod bramki, skanujesz kod lub przykładasz kartę powiązaną z kontem i cieszysz się jazdą po najpiękniejszym torze świata.

Obecnie na starcie sezonu 2021 zakup biletu fizycznie na miejscu jest i tak niemożliwy. Nie kupimy biletu ani w Info Center ani w Ticket Office przy wjeździe koło ronda. Być może bilet zdobędziemy w ED Tankstelle Döttinger Höhe, ale nie jest to pewne. Ciężko tam również znaleźć miejsce do zaparkowania. Pozostaje wygodnie kupować przez stronę greenhelldriving.nuerburgring.de

Łukasz Formella

Similar Posts